Jdi na obsah Jdi na menu

22.9.2012 Kozojedské sportovní hry

26. 9. 2012

Dne 22.9.2012 byly v Kozojedech už po páté Kozojedské sportovní hry. Zahájení her jsme museli trochu posunout kvůli dešti. Ten se ale pak umoudřil a celá akce byla mokrá pouze již od spodu.

Děti si tak mohly vyzkoušet hledání pokladu, věšení prádla, hod míčkem na plechovky, hod míčkem do otvoru, proskákat obručemi, proběhnout opičí dráhu nebo podojit krávu. Později proběhlo několik centrálních disciplín jako např. hod pneumatikou do dálky, jízda na kolečku ve dvojici se sbíráním předmětů na čas, stříhání provázku, štafeta v pití . . . , možná jsem na něco zapomněl :-))
Nechybělo ani tradiční klání mezi horňáky a dolňáky (aby nedošlo k omylu, tak toto dělení je především podle místa bydliště v Kozojedech) ve flaškované, kde smyslem hry je trefit míčem soupeřovu lahev naplněnou vodou a vylít tak co nejvíce vody z ní, přičemž ten, na jehož lahev se hází, musí v případě zasažení lahve nejdříve sebrat míč a teprve potom postavit lahev. Ten, kdo má pak v lahvi vody méně, samozřejmě prohrál. Velice komplikovaně řečeno (něco jako české daňové zákony), avšak v praxi velice jednoduché. Je to určitě zábavná hra pro všechny věkové kategorie. Nesmím zapomenout dodat, že vyhráli horňáci, za což si vysloužili panáka, tuším, že nějaké Hegerovky.
Mezi adrenalinovější chvilky patřily přelety letadla OK-HJU (lidově čmelák se Štefanem) nad loukou. Následně jiné OK-DUI 02 (lidově neznám, asi nějaká cessna, pilot opět Štefan) shodilo na louku bonbony, které si děti mohly posbírat a vycucat.
Závěr akce obstarala discotéka, kde zůstali již jen ti nejvytvrvalejší a nejotužilejší.
Těšíme se na příští rok :-)